چشم‌پوشی از دستورات نوار دستور
پرش به محتوای اصلی

 

 اخبار

 
افزایش هوش مالی شخصی به روش رابرت کیوساکی

 

 همگی مردم دنیا چه فقیر و چه ثروتمند مشکل مالی دارند.بسیاری فکر می کنند اگر پول زیادی داشته باشند مشکلات مالی آنها تمام می شود در حالیکه اینطور نیست و پول بیشتر مسائل مالی بیشتری را به دنبال دارد(نویسنده: به خاطر دارم در مقطعی آنچه که درآمد داشتم فقط به اندازه هزینه هایم بود و پولی برای پس انداز کردن نداشتم ولی از لحاظ فکری راحت زندگی می کردم و مدتی بعد از یکی از کارهائی که قبلا انجام داده بودم پول خوبی بدستم رسید و برای مدتی خواب و خوراک را از من گرفت.چرا؟چون باید تصمیم می گرفتم آن پول را در چه جائی سرمایه گذاری کنم تا ارزش آن کم نشود و بتواند ثروت بیشتری نیز تولید کند و این دغدغه بزرگی برای کسانی که سرمایه دارند می باشد.)


گفتگو با محسن پهلوان آفریننده برند پدیده شاندیز

 

 پدیده شاندیز چگونه برند شد؟ شاید تا الان نام «محسن پهلوان» را نشنیده باشید؛ اما قطعا كارهایی كه او كرده، شما را به تحسین واداشته است! او كه پیش از این دركار ساخت و ساز بوده، درسال‌های گذشته با راه‌اندازی رستوران‌های زنجیره‌ای «شاندیز» درایران، امارات و افغانستان سروصدای زیادی راه انداخته. آخرین رستوران او «پدیده شاندیز» نام دارد كه در 6 ماه ابتدایی سال 88 با مانور تبلیغاتی روی همزمانی تولد امام رضا(ع) با روز 8/8/88، تیزرهای تلویزیونی گوناگونی را در صداوسیما روی آنتن فرستاد. او در گفت‌و‌گویی با ایده‌آل، از ایده‌هایش حرف می‌زند و از این‌كه چطور دست به هركاری زده، اتفاقی ویژه در همان حوزه به حساب آمده.


گفت‌وگو با محمد حسن سید شجاع، صاحب برند اریکا میلیاردر مجرد

 

 اریکا در سال 88 برند سال ایران شد، بالاتر از‌هاکوپیان و گراد. انتخاب‌کننده هم در وزرات بازرگانی بود. این انتخاب در همه‌ي رشته‌ها انجام شده بود و برند‌هایی چون تولی‌پرس، فرش شفقی تبریز، و چندین برند‌ معتبر دیگر هم حضور داشتند. سال 88 اولین سال این انتخاب بود و قرار است هر پنج سال یک بار هم برگزار ‌شود، بنابراین اریکا هم اکنون برند برتر عرصه‌ی پوشاک است.


داستان زندگی طاهره جوان از زبان خودش

 

 حالا ماهی بیست میلیون درآمد دارم چهل و دو سال پیش وقتی من یازده سالم بود، سوختم. مادرم در حالی که بیشتر از هفده سال نداشت،سر زا رفت و من و برادرم بی‌مادر شدیم. پدرم بعد از مادرم با زنی ازدواج کرد که قبلا با مرد دیگری ازدواج کرده بود و چون بچه دار نميشد، جدا شده بود. این خانم گفت هم دختر دارم و هم پسر و با هم زندگی مي‌کنیم اما از آنجایی که خواست خدا چیز دیگری بود، این خانم در خانه پدرم سالی یک و در نهایت ده فرزند به دنیا آورد که یکی از برادران من شهید شد. وقتی نامادری‌ام این همه بچه آورد، من توی این بچه ها گم شدم.


مصاجبه با علی انصاری بنیانگذار بانک تات، بازار مبل ایران

 

 پذیرفته بودن اصل سودآوری در تجارت، همچنان نیاز امروز بازار کسب و کار ایران است. البته این گزاره؛ به پیش نیازهایی در محیط قانون، شفافیت مبادلات و معاملات خرد و کلان، پرداخت صحیح و دقیق مالیات، الزام درج بارکد روی کالاها، صحت و سلامت روند دریافت اعتبارات بانکی و نظام تجاری منطبق بر استانداردهای پذیرفته شده جهانی نیاز دارد که رعایت هر یک یا همه آنها، می تواند تاجر، تولید کننده، فروشنده و سرانجام مصرف کننده را در حاشیه اطمینان قرار دهد و تمامی حاشیه های رسانه ای را از پیرامون چنین افرادی بزداید. مادام که این "بایدها"، رعایت و یا ایجاد نشوند، فعالان اقتصادی مجبورند بخش اعظم انرژی و اندیشه خود را صرف پاسخگویی به سوالاتی کنند که بیش تر برای رفع اتهام به کار می آیند تا توضیح یک اندیشه و یا تشریح و تبیین یک تئوری. *علی انصاری، مرد نام آشنای این سالها، حضوری محافظه کارانه در رسانه ها دارد. این گفت و گوی متفاوت، شاید سرآغازی باشد بر طرح مباحث جدی تر حوزه تجارت و صنعت و سرخطی باشد برای آسیب شناسی صنعتی- اقتصادی از منظر جامعه شناسانه و شاید کمک کند به شناخت ذهنیت های مردی که تلاش می کند موفق بماند؛ اگر ...


گفتگو با موسس برند مهرام-شاهرخ ظهیری

 

 مهندس ظهیری بگذارید گفت‌وگویمان را با یک نکته جالب در مورد شما آغاز کنم. شما در دانشگاه درس «قضا» خواندید اما در مورد «غذا» کار کردید. البته این دو فقط در تلفظ شبیه به هم هستند و بین آنها فاصله زیاد است. (خنده)... بله. از آن «قضا» به این «غذا» رسیدیم.


اجازه ندهید نشستن های طولانی مدت پشت میز، سلامت شما را به خطر بیاندازد

 

 ه ‌طور معمول یافتن یک کارآفرین و یا مدیر اجرایی در اتاق کار، آن ‌هم بین ساعات ۱۰ تا ۱۲، غیرممکن است؛ زیرا این افراد به دنبال نوآوری، گسترش و پیشرفت تجارت خود هستند. از آنجایی‌ که موفقیت نیازمند کار و تلاشی بی‌وقفه است، تنها با نشستن پشت میز حاصل نمی‌شود و چه بسا نتیجه ای‌ منفی نیز به همراه داشته باشد.


 

 مقاله

 
۵ مورد از بزرگترین دلایل شکست استارتاپ ها

 

 دلایل شکست استارتاپ ها من در جایگاه بنیانگذار چندین استارتاپ (استارتاپ، کسب و کاری است که قسمتی از آن مبتنی بر فناوری است. هر کسب و کار که بر پایه فناوری است، لزوما استارتاپ نیست، ولی همه استارتاپ‌ها به طرزی از وب، موبایل، اینترنت و تکنولوژی های جدید استفاده می‌کنند تا رشد بالایی داشته باشند و به تعداد کاربران بالایی برسند) و مدیر ارشد عملیات سرویس هایتل Hightail که پروژه های زیادی از جمله راه اندازی وب سایتهای مختلف تا برندسازی مجدد شرکت های جهانی چند میلیارد دلاری را مدیریت کردم، و تاکنون موفقیت های چشمگیر زیادی داشته ام، در اینجا ۵ اشتباهی را که می تواند استاتاپ ها را به شکست محکوم کند و نحوه اجتناب کارآفرین ها با این اشتباهات را مرور می کنم.


چگونه شرکت علی بابا به درآمدی بیش از ۲۱۷ میلیارد دلار دست می یابد

 

 پورتر اریسمن Porter Erisman نائب رئیس شرکت علی بابا (Alibaba) و نویسنده کتاب “دنیای علی بابا” (Alibaba’s World) با معرفی اینکه چه چیزی گروه شرکت های وارداتی Empire Jumpstart Group را برای مشتریان ما خاص می سازد “در مورد تاسیس، پیشرفت و اهداف این شرکت به گفتگو نشست. شرکت علی بابا که در قالب یک تعاونی عرضه سهام عمومی ( IPO) شروع به کار کرد در سال ۲۰۱۴، لقب بزرگترین شرکت در تاریخ را از آن خود کرد. به جرأت می توان گفت، این شرکت با ارزش ۲۱۷٫۶۶ میلیارد دلاری تا به امروز یکی از مهمترین شرکت های فعال در حوزه تجارت الکترونیک بوده است. اگر تاکنون مدیریت و یا تاسیس یک شرکت وارداتی را در دست نداشته اید، این احتمال هست که اسم علی بابا را نشنیده باشید، اما به احتمال قوی از یکی از محصولاتی که از چرخه تجاری علی بابا گذشته است، استفاده کرده اید. اگر تا بدین جای معرفی پورتر شما را مجذوب علی بابا کرده است، بهتر است نگاهی به کتاب او، با عنوان دنیای علی بابا ” Alibabs’ world” داشته باشید. در این کتاب با چالشزا و ارزشمندترین استراتژی هایی که مورد نیاز کارآفرینان و تاجران دنیای تجارت امروزی است، مواجه خواهید شد. من به عنوان یکی از خوانندگان این کتاب، بسیار شیفته مطالب آن شدم و تصمیم گرفتم تا برخی از مهمترین نکات اشاره شده در این کتاب را با شما سهیم شوم.


افراد موفق درباره ی این ۲۱ مورد هیچ وقت نگران نیستند

 

 افراد موفق درباره ی این ۲۱ مورد هیچ وقت نگران نیستند همه می خواهند راز موفقیت را بدانند و به همین خاطر به سراغ اسوه هایی مثل “بیل گیتس“، “استیو جابز” و “مارک زاکر برگ” می روند. اما بزرگترین درسی که می توان از آنها گرفت چه می تواند باشد؟ پاسخ آسان است، تنها دغدغه ی امورِ قابل کنترل را داشتن و دست رد زدن به سینه ی مابقی. عوامل متعددی وجود دارند که افرادِ مثلاً موسس را از کار باز می دارد در حالیکه کارآفرینان موفق اصلا توجهی به آنها نمی کنند. برای شروع این ۲۱ مورد کافی است:


اعتبارتان را خودتان میسازید

 

 آیا کسی از شما هست که فردی را سراغ داشته باشد که همه از او به خوبی یاد میکنند و وقتی صحبت از او به میان می آید می گویید: "آدم خوبی است"؟ حتماً سراغ دارید. این فرد همان شخصی است که به میهمانی ها دعوتش می کنید، دوست دارید دامادتان شود، و همه ی این ها به این دلیل است که او فرد خوشنامی است. بله، داشتن آبرو و اعتبار نیک همه ی کارها را ساده تر می کند


ماهنامه روانشناسي زيروبم زندگي شماره 110
ماهنامه روانشناسي زيروبم زندگي شماره 109
ماهنامه روانشناسی زیر و بم زندگی آبان ماه
ماهنامه روانشناسی زیر و بم زندگی مهر