چشم‌پوشی از دستورات نوار دستور
پرش به محتوای اصلی

 

 اخبار

 
بدون استرس به زندگي نگاه كنيد

 

 از هر ديدي كه به زندگي نگاه كنيم، آرامش دروني، آن را زيباتر و تحمل پذيرتر مي كند. آيا زندگي شما همواره سرشار از استرس و نگراني است؟ آيا هميشه فكر مي كنيد اتفاق بدي در حال وقوع است و همين موضوع تمام انرژي مثبت شما را در خود ذوب مي كند؟


اهداف و کاربرد های نوروفیدبک چیست؟

 

 نوعی خود تنظیمی مغز است. که در طی آن با آگاه ساختن فرد از جزئیات کارکرد مغز، که در حالت عادی از آن بی خبر است می توان کنترل ناخودآگاه آنرا برای فرد ایجاد کرد. در نتیجه فرآیند های ناهوشیار و غیر ارادی فعالیت امواج مغزی، برای بیمار کاملاً محسوس می شود (از طریق مشاهده آنها در کامپیوتر). در این زمینه عملکرد نوروفیدبک را شاید بتوان به آینه ای تشبیه کرد که با نشان دادن امواج مغزی به فرد در تنظیم و کنترل آنها کمک می کند بیمار با کمک درمانگر ارائه محرک های دیداری- شنیداری قادر خواهد بود امواج نابهنجار را دستکاری کرده وطی جلسات درمان آنها را به حالت بهنجار تبدیل کند.


استرس عاملی برای آلزایمر

 

 اگر می خواهید به آلزایمر مبتلا نشوید سعی کنید بتوانید احساساتتان را کنترل کنید و مانع ایجاد استرس و تنش روزمره در خود شوید چون اضطراب یکی از مهمترین عوامل بروز بیماری زوال عقل در شماست بخصوص سالمندان که مهمترین افراد مستعد در این مورد هستند! بر اساس تحقیقات قدیمی استرس با افزایش خطر بیماری آلزایمر در ارتباط است، اما مکانیسم های زیربنایی این ارتباط به طور دقیق مشخص نمی باشد.


 

 مقاله

 
خود محوری و برتری جویی ما

 

 ظریفی از دوستان تعریف می کرد از بسیاری از آدم های تحصیل کرده دور و برم پرسیدم که جزایر لانگراهانس کجاست؟


ماهنامه روانشناسي زيروبم زندگي شماره 110
ماهنامه روانشناسي زيروبم زندگي شماره 109
ماهنامه روانشناسی زیر و بم زندگی آبان ماه
ماهنامه روانشناسی زیر و بم زندگی مهر