چشم‌پوشی از دستورات نوار دستور
پرش به محتوای اصلی

 

 اخبار

 
کنفرانس ملی روانشناسی علوم تربیتی و اجتماعی

 

 نفرانس ملی روانشناسی علوم تربیتی و اجتماعی در تاریخ ۵ شهریور ۱۳۹۴ توسط موسسه علمی تحقیقاتی کومه علم آوران دانش و تحت حمایت سیویلیکا در شهر دانشگاه مازندران برگزار می شود. با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.


راهکاری برای رسیدن به آرامش بعد از جدایی

 
0812/10/15

 بعد از جدایی طرفین باید به گذشته خود به عنوان یک تجربه نگاه کرده، و از آن برای رسیدن به آرامش نسبی استفاده کنند.


نكاتي براي بهبود ارتباط بين معلم و والدين

 
0811/09/10

 ترجمه وحيدرضا نعيمي: يكي از عوامل موفقيت بچه‌ها در مدرسه، وجود ارتباط سودمند بين والدين و معلم فرزندشان است كه معمولا توجه زيادي به اين رابطه نمي‌شود، اما مي‌توان با توجه به چند نكته، كيفيت ارتباط بين والدين و معلم را بهبود بخشيد.


پاى صحبت گذشتگان

 

 فرشته سلیمانى: چرا آدم‌ها دوست دارند با هم حرف بزنند؟ تا به حال توجه کرده‌اید که ما آدم‌ها چه‌قدرمشتاق صحبت کردن، بازگو کردن تجربه‌ها و مرور خاطره‌هایمان هستیم؟ چه چیزی ما را علاقه‌مند و حتی نیازمند می‌کند که با دیگران ارتباط برقرار کنیم؟


برای حافظه خوب چه غذایی بخوری

 

 پزشکان توصیه می‌کنند به جای خوردن قرص‌های ویتامین، بهتر است غذاهای مناسب خورده شود تا مغز سالم بماند و عملکرد خوبی داشته باشد.


کنفرانس ملی روانشناسی علوم تربیتی و اجتماعی

 

 کنفرانس ملی روانشناسی علوم تربیتی و اجتماعی در تاریخ ۵ شهریور ۱۳۹۴ توسط موسسه علمی تحقیقاتی کومه علم آوران دانش و تحت حمایت سیویلیکا در شهر دانشگاه مازندران برگزار می شود. با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.


۷ راه برای راه اندازی مشاغل خانگی

 

 مشاغل خانگی مشاغل خانگی با نیاز به تنها یک مالک می تواند سود فراوانی به همراه آورد. با کمی خلاقیت و بدون نیاز به استخدام کارمند و اجاره ی دفتر می توان مشاغل خانگی را توسعه داد. در اینجا ۷ نکته برای افزایش درآمد حاصل از کسب و کار خانگی در حالیکه خودتان این نمایش یک نفره را اجرا می کنید ارائه می شود:


مظنّه جن گیری در تهران

 

 زنی مدعی است که جن‌گیری و ارتباط با اجنه را با استفاده از آیات قرآن انجام می‌دهد.


گلچینی از مهمترین خواسته های زنان از مردان

 

 کاش تمامی مردان از انتظارات همسرشان اطلاع داشتند و می دانستند در دل شریک زندگی آنان چه می گذرد ما در این مطلب کار را برایشان آسان کرده ایم و بیست و پنج مورد از مهمترین و رایج ترین خواسته های زنان از مرد زندگی شان را آورده ایم!


انواع خانواده ها از نظر تربيت

 

 روانشناسی کودکان - کودک و خانواده به طور خلاصه از نظر نحوه تربيت كود ك و بطور كلي نحوه اداره سيستم خانواده مي توان 4 نوع خانواده را مشخص كنيم كه عبارتند از


 

 مقاله

 
۱۰ راهکار برای رهایی از استرس حضور در جمع

 

 استرس حضور در جمع هر کسی تا کنون چنین حالاتی را تجربه کرده است. احساس اضطراب، ناراحتی و احساس اجبار به گفت و گو با کسانی که هیچ وجه اشتراکی با آن ها ندارد. شاید شما آن فرد از جمع گریز، آن سرباز صلح جو و یا شاید تنها آن فرد ناآزموده ای باشید که به تازگی وارد اجتماع شده و تقلا دارد جایگاه خود را در جمع بیابد. شاید هم فردی درون گرا هستید که از حضور در جمع گریزان است و یا کسی باشید که برای رهایی از استرس ناشی از خروج از فضای امن شخصی، به بهانه های مختلف پناه می برد. دانشمندان و روانشناسان در نتیجه ی مطالعات گسترده درباره ی «استرس مزمن حضور در جمع»، که می تواند برای میلیون ها نفر آسیب رسان باشد، روش هایی کشف کرده اند که به کمک آن ها می توان ذهن را با رفتارهای سازنده و سازگار که هنگام استرس و ناآرامی به آن ها متوسل می شوید تمرین داد.


این ۱۰ طرز فکر پیرامون ترس را، به کودکان بیاموزید

 

 ترس کودکان در جایگاه یک والد، حتما می خواهید فرزندان تان، افرادی با اعتماد به نفس، شاد و موفق بار آیند که بتوانند با اتفاقاتی که انتظارشان را می کشند رو به رو شوند و بیشترین فرصت ها را نصیب خود سازند. اما چه طور می توانید به آن ها کمک کنید تا بر ترس هایی که ممکن است آن ها را به عقب برانند، فائق آیند؟ نکته ی ارزشمندی که بایستی همیشه به یاد داشته باشید، این است که ترس امری انسانی و طبیعی است و درباره ی آن چه که ممکن است آسیب رسان باشد، به ما اخطار می دهد تا در جهت حفاظت از خودمان اقدامی انجام دهیم. با این وجود، در دنیای پیشرفته ی امروز، ترس گاهی سوای از عملکرد طبیعی اش عمل می کند و می تواند ما را از رسیدن به آن چه که می خواهیم باز دارد. در این مطلب، ۱۰ روشی که به فرزندان شما کمک می کند تا چارچوب فکری و دیدگاهی عاری از ترس نسبت به رویدادهای زندگی داشته باشند و بتوانند بر ترس های بازدارنده از پیشرفت شان غلبه کنند را با هم بررسی می کنیم.


۱۰ کاری که والدین می توانند برای موفقیت بیشتر فرزندان انجام دهند

 

 نقش والدین در موفقیت فرزندان بهترین ها را برای فرزندان خود خواستن، هدف والای همه ی پدر و مادرهای خوب دنیاست. بهترین خانه، بهترین تربیت، بهترین مدرسه، بهترین زندگی و … . پدر و مادرهای فوق العاده خوب، دل شان می خواهد که فرزندان شان بیشترین شانس رسیدن به موفقیت را داشته باشند. صرف نظر از محرک ها و تاثیرات خارجی، تمامی والدین ارزش هایی را در فرزندان شان نهادینه می کنند که تربیت و پرورش آن ها در قالب افراد سالم، مسؤولیت پذیر و موفق را تضمین می کند.


برای این که بچه ها احساس عشق کنند

 

 برای این که بچه ها احساس عشق کنند یادتان می آید وقتی بچه بودید، اولین بار چه چیزی باعث شد که احساس کنید، دوست تان دارند؟ کمی فکر کنید. شاید گذراندن اوقات خوش تعطیلات در کنار پدر و مادر، یا وقتی که برای انجام تکالیف تان کمک کردند و یا شاید هم وقتی رازی را با آن ها در میان گذاشتید به خاطر می آورید. حال خود شما در جایگاه والدین، برای این که فرزندتان احساس دوست داشتنی بودن داشته باشد، تلاشی می کنید؟ گاهی از کارهای خیلی کوچک می توان کمک گرفت تا این حس خوب را به بچه ها انتقال داد، در این مطلب، ۱۵ روشی که می توان به بچه ها کمک کرد که احساس کنند، دوست داشتنی هستند و شما به آنها عشق می ورزید را با هم بررسی می کنیم. زمانی که پدر بزرگ و مادربزرگ شدید، می بینید که فرزندان تان هنوز این کارهای کوچک را خوب به یاد دارند.


۱۰ شگرد رهبران موفق هنگام مواجهه با مشکلات

 

 شگرد رهبران موفق بیایید یک رهبری خوب را با یک قایقرانی آرام مرتبط سازیم. اگر زیرک و خوش ذوق باشید و تیم خوبی تشکیل و ایده های مفیدی ارایه دهید، چه مشکلی می تواند پیش آید؟ خواه شکست در برنامه ریزی باشد و یا مورد قضاوت ناعادلانه قرار گرفتن و یا بد بیاری؛ در هر حال هیچ رهبری نیست که با مشکل مواجه نشود. دقیقا اینجاست که موضوع رهبری اهمیت می یابد. در ادامه اصولی مطرح می شود که می تواند به شما در بحران های زندگی کمک کند:


صلح عاشقانه در 6 قدم

 

 اگر می خواهید رابطه این شما مدتی طولانی ادامه داشته باشد و رابطه سالم و عاشقانه ای داشته باشید، باید بدانید که چطور با مهمترین فرد زندگی تان سازش کنید. سازش بخش مهمی از زندگی است و شما را به توافق و درک دوطرفه می رساند و باعث می شود که هر دوی شما بر سختی های زندگی مشترک غلبه کنید. در زیر به چند نکته مهم و مفید برای رسیدن به سازش در زندگی مشترک اشاره کرده ایم.


بگذارید همسرتان نفس بکشد!

 

 وقتی صحبت از لزوم حریم خصوصی در روابط میان فردی می شود، همه موافق هستند به اینکه هیچ فردی به ما نمی تواند آنقدر نزدیک باشد که همه اسرار درونی مان را با او در میان بگذاریم. اصلا در میان گذاشتن تمام آنچه در درون ما می گذرد یا مسائلی که برای ما پیش می آید به یک نفر، با عقل نیز سازگار نیست.


شما می گویید برای همسرتان آرایش کنید و لباس زیبا بپوشید . آیا این مدل لباس پوشیدن و آرایش جلوی فرزندان اشکالی ندارد ؟

 

 این خوب نیست که خانم شما همیشه آرایش غلیظ و پوشش خاص داشته باشند زیرا آقا اشباع می شود . این نوع آرایش و لباس هفته ای دو بار کافی است ولی آراستگی باید همیشگی باشد .


اگر بخواهیم میتوانیم خوشبخت باشیم

 

 ارتقاء سطح زندگی به طرز تفکر، ذهنیت، و داشتن الگوهای خوب بستگی دارد. هوشیار بودن در مورد طرز تفکرمان، می تواند همه ی جوانب زندگی ما را توسعه داده و رابطه ی ما را با خانواده و دوستانمان بهتر کند.


مرد ها زن میخواهند نه رئیس

 دکترتقی زاده -روانشناس

 لطفا اين نكات را رعايت كنيد اين موارد از خواسته هاي دروني و حقيقي اغلب آقايان محسوب مي شوند مردها از زنهايي خوششان مي آيد كه با نشاط، سرزنده، بشاش و كمي شيطان باشند. زنهايي كه به طرق مختلف همسر خود را غافلگير كنند.


ماهنامه روانشناسي زيروبم زندگي شماره 110
ماهنامه روانشناسي زيروبم زندگي شماره 109
ماهنامه روانشناسی زیر و بم زندگی آبان ماه
ماهنامه روانشناسی زیر و بم زندگی مهر