چشم‌پوشی از دستورات نوار دستور
پرش به محتوای اصلی

 

 اخبار

 
توصیه هایی جهت باز شدن بخت دختران برای ازدواج

 

 باز شدن بخت دختران ازدواج دخترها در ایران آنقدرها هم ساده نیست. آنها انتخاب شونده هستند و نمی توانند پیشقدم شوند. بنابراین ممکن است به هزار و یک دلیل از جمله دیده نشدن، در اجتماع نبودن، شرایط فردی و خانوادگی موقعیت دلخواهشان را برای ازدواج نداشته باشند.


5 راهکار جهت آماده شدن برای ازدواج

 

 مجردها همیشه دوست دارند بدانند ازدواج چگونه است و چطور می‌توانند پس از ازدواج تغییر کنند. همه می دانیم که ازدواج کردن علی‌رغم تمام شادی‌ها و لذت‌های آن از آن‌جا که فرد را با شرایط جدیدی روبه‌رو می‌سازد، استرس‌های زیادی بر او وارد می‌کند. حال اگر فرد از قبل نیز با مسایل و مشکلات دیگری روبه‌رو باشد استرس‌های حاصل از ازدواج باعث تشدید مشکلات قبلی او می‌شوند.


فریب عشق در نگاه اول را نخورید

 

 آیا ممکن است کسی راملاقات کنیدودرهمان لحظه احساس کنید که او همسر ایده‌آل شماست و اشتباه هم نکرده باشید؟ واقعیت این است که زوج‌هایی وجود دارند که 30‌سال با هم زندگی کرده‌اند و می‌گویندکه در همان ملاقات اول، می‌دانستند که همسر ایده‌آل خود را یافته‌اند.


زن مطلوب مردهای ایرانی چه کسی است؟

 

 لطفا قبل از خواندن این مطلب این جمله را چندبار با خودتان تكرار كنید و به خاطر بسپارید: «هیچ قانون كلی‌ای كه شامل همه انسان‌ها بشود، درمورد ارتباطات شخصی وجود ندارد.» درواقع این مطلب و تمام موارد مشابه براساس قوانین و یافته‌ها و اطلاعات درمورد اكثریت اقلیت نوشته می‌شوند.


مردانی که می خواهند ازدواج دوم داشته باشند، بخوانند

 

 اگر مردی تصمیم به ازدواج مجدد گرفت، باید در قدم اول ببیند که آیا همسر اولش قابلیت پذیرش این موضوع را دارد یا نه.


برای یک تعهد بلندمدت آماده‌اید؟

 

 تعهد در زندگی زناشویی عهد و پیمانی است بین زن و مرد که ثبات و پایداری زندگی مشترک را تضمین می‌کند. عهدی که هر دختر و پسری باید به آن پای‌بند باشند تا بتواند مسئولیت یک زندگی را به دوش گرفته و تا پایان خط زندگی آن را به همراه داشته باشد.


فاصله سنی زیاد خوب نیست

 

 ازدواج پیوند بین دو انسان و دو خانواده است كه اجزای اصلی و اساسی آن زن و مرد می باشند و هر قدر بین این اجزای و عناصر هماهنگی، تناسب و سنخیت بیشتری باشد، آن پیوند استوارتر، مستحكم تر، پرثمرتر و لذت بخش تر خواهد بود.علم و تجربه گویای آن است كه علت اساسی بیشتر ناهنجاری ها و ناسازگاری های زندگی زناشویی عدم تناسب و ناهماهنگی بین زن و شوهر است، بنابراین شناخت اموری كه موجب هماهنگی و تناسب بین زوجین است ضروری و لازم است و به هیچ وجه نباید این مساله را به بعد از ازدواج موكول كرد. یكی از امور مساله تناسب و هماهنگی در سن زوجین است.


افراد ثروتمند، این گونه پول پس انداز می کنند

 

 افراد ثروتمند، این گونه پول پس انداز می کنند هیچ یک از ما نیست که دوست نداشته باشد، پول بیشتری داشته باشد. اگر شما هم گاهی به ثروتمند شدن و موفقیت فکر می کنید، بهتر است تا این مقاله را بخوانید. ما یک لیست ضربتی تهیه کرده ایم که می تواند به زندگی روزانه ی شما کمک کند تا بتوانید مانند افراد ثروتمند پول پس انداز کنید.


۵ راهکار موثر برای برقراری ارتباط با کارمندان

 

 برقراری ارتباط موثر با کارمندان مستلزم تلاش، تدبر، مداومت و از همه مهمتر قلبی بودن آن است. ارتباط باید به نحوی باشد که رهبرانِ کاری در هر زمانی قادر به برقراری آن باشند، نه اینکه قبل از بازگشت به “کار واقعیِ” و یا برای پیروزی در کار. در حال حاضر، من به عنوان مدیرعاملِ یک شرکتِ راهکارهای بازاریابی داخلی در حال خدمت هستم. این شرکت از ادغام دو بخش کاری ایجاد شده که سابقاً بخشی از یک شرکت بزرگتر بودند. من موظف به مدیریت این مجموعه پیچیده و بزرگ با هدف انتقال میراث کار چاپی به یک کار پر رونق دیجیتال هستم. چالش بزرگی که با آن مواجه بودم تعداد کارمندان بود که به بیش از ۵۰۰۰ نفر به علاوه ی ادارات در ۳۴ ایالت می رسید بدین معنا که ارتباط موثر و مستمر با این ادارات برای رسیدن به موفقیت کاری دشوار بود. از روز اول تصمیم به ایجاد فضایی از دیالوگ های روشن درباره شرکت، سیر پیشرفت و آنچه لازمه برنده شدن بود، گرفتم. در ادامه ۵ استراتژی ارایه می شود که عمل به آنها را لازمه ی برقراری ارتباط و اتحاد می دانم:


۹۷ کاربرد شگفت‌انگیز روغن نارگیل

 

 روغن نارگیل نارگیل، و خصوصاً روغن آن، در طول چند سال گذشته شهرت زیادی به‌دست آورده است و جای تعجب ندارد که به عنوان یکی از سالمترین مواد غذایی برای قرار گرفتن در رژیم غذایی ما مورد تبلیغ قرار گرفته است، مقدار زیادی اسید لوریک (زنجیره متوسط اسید چرب که ظاه


 

 مقاله

 
باباهای عزیز، از شما سپاس گزاریم

 

 اباهای عزیز می دانیم تمام روز را مشغول کار هستید تا بتوانید مایحتاج کسانی که دوست شان دارید را تهیه کنید. متوجه هستیم که وقتی به خانه می آیید، انتظار دارید شاهد عشق و محبت بین خودتان و فرزندان تان که دل شان برای شما تنگ شده است، باشید و همسرتان قبل از این که یک اختلافات جزئی را پیش بکشد، در انتظارتان باشد تا ساعتی را با هم به تفریح بروید. می دانیم که فشار زیادی به کمر و پشت شما وارد می شود. حتی فشاری بیشتر برای این که بدانید آیا دیگران متوجه درد و ناراحتی شما شده اند یا خیر؟ می دانیم کارهای سخت و اجباری را انجام می دهید، و خیلی دوست داشتید که به جای آن در جشن فارغ التحصیلی فرزندتان شرکت کنید. می دانیم که همراهی با خانواده را بر آن همه کار اعصاب خرد کن تلفنی و کامپیوتری ترجیح می دهید.


عاشق شدن زنها

 

 زنها معمولا در ابراز احساسات ضعیف هستند. منظور این نیست که نمی‌توانند درباره احساساتشان صحبت کنند – منظورم آن است که این ما زنان هستیم که بیشتر اوقات نمی‌توانیم به آنها فکر نکنیم. احساسات، بویژه نوع عاشقانه آن، برای ما مثل موسیقی است که در آسانسور پخش می‌شود. صدای آن را به آرامی در پشت سرمان می‌شنویم، اما بیشتر اوقات، آن را گوش نمی‌دهیم.


اثر روابط عاطفی بر ازدواج جوانان و نوجوانان

 

 روابط عاطفی در نوجوانان و جوانان و شکست درآن بر روحیه افراد تاثیر گذار است تاثیر روابط عاطفی بر ازدواج جوانان و نوجوانان جوانان امروزی نسبت به نسل های پیشین دیرتر ازدواج می کنند، در واقع امروزه سن ازدواج بالا رفته است. جوانان و نوجوانان در سنین پایین وارد روابط عاطفی متعددی می شوند که اگرچه در ظاهر خوب و ایده آل است اما اندکی نمی گذرد که مشکلات کوچک و بزرگ بروز می کنند و گاهی مشکلات به جایی می رسند که دو طرف نمی توانند این ارتباط را حفظ کنند و در نتیجه آن را خاتمه می دهند.


حقوق زنان در ایران ضمن عقد ازدواج

 

 حقوق زنان در قوانین ایران همواره محل بحث و جدل بوده است. فارغ از مسائل حاشیه ای، در این مطلب قصد داریم آن دسته از شروط ضمن عقد را که در اصلاح عرف جامعه به نفع خانم هاست و باید در عقدنامه ذکر شود بررسی نموده ایم .


آداب پیشنهاد ازدواج به دختر ها

 

 وقتی دختر مورد علاقه تان را در محیط کار، دانشگاه یا یک فضای عمومی می بینید ممکن است تصمیم بگیرید نظر او را درباره خودتان بدانید و در صورت موافقت موضوع را با خانواده ها در میان بگذارید. در چنین شرایطی مطرح کردن درخواست ازدواج کار سخت و مهمی است. کاری که باید به بهترین شکل انجام شود تا نتیجه مطلوب داشته باشد.


10 نشانه مردی که نقش بازی می کند !

 

 خانم Heather Quinlan (سایکوتراپیست )برخی از فریب هایی که مردان روی زنان پیاده می کنندرا بررسی می کند و این زمانی است که زنان سیستم درونی دفاعی خود را از دست می دهند!


مهم ترین سوالات خواستگاری

 

 والات خواستگاری برای شناخت تفکر دختر و پسر


6 اشتباه بزرگ در ازدواج

 

 انتخاب موفقیت آمیز همسر مستلزم عوامل بسیاری از جمله داشتن شناخت است. سیر منطقی این انتخاب شامل مراحل: انتخاب اولیه ، گذراندن دوره شناخت نامزد و تصمیم‌گیری نهایی در مورد اوست.


ترس از مجرد ماندن!

 

 بطور روزانه با مراجعه کنندگان جوان،‌یعنی دخترها و پسرهایی روبرو می‌‌شوم که مجردند و به ظاهر زندگی آرام و خوبی دارند اما به شدت ناامیدند و از زندگی مجردی خود می‌‌ترسند و نگران آینده هستند.


ویژگی‌های یک همسر ایده‌آل

 

 در گذشته بزرگتر‌ها نقش مهمی در ازدواج فرزندان و به‌خصوص در انتخاب همسری ایده‌آل البته به‌زعم خودشان، ایفا می‌کردند و فرزندان هم معمولاً بدون هیچ مخالفتی می پذیرفتند.


ماهنامه روانشناسي زيروبم زندگي شماره 110
ماهنامه روانشناسي زيروبم زندگي شماره 109
ماهنامه روانشناسی زیر و بم زندگی آبان ماه
ماهنامه روانشناسی زیر و بم زندگی مهر